collapse

Autor Wątek: Brak zdolności kredytowej  (Przeczytany 14452 razy)

Wanda

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
Brak zdolności kredytowej
« dnia: Wrzesień 05, 2014, 11:53:02 am »
Chciałam was zapytać, czy brak zdolności kredytowej w PKO BP oznacza, że nie będę miała zdolności kredytowej do kredytu gotówkowego także w innych bankach czy tylko w tym?
Jak to dokładnie jest z ta zdolnością?

Krzychu

• Jr. Member
  • **
Odp: Brak zdolności kredytowej
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 08, 2014, 08:54:27 pm »
Chciałam was zapytać, czy brak zdolności kredytowej w PKO BP oznacza, że nie będę miała zdolności kredytowej do kredytu gotówkowego także w innych bankach czy tylko w tym?
Jak to dokładnie jest z ta zdolnością?

Wiele Banków ma bardzo podobne warunki i metody oceny zdolności kredytowej tak więc myślę, że bardzo prawdopodobne, że jak w PKo masz brak zdolności kredytowej to i w innych bankach będzie bardzo podobnie ale nie jest to w 100% pewne tak więc zawsze warto sprawdzić.
Tutaj na stronie http://kalkulatorkredytugotowkowego.pl/ masz taki kalkulator - sprawdź

Renata777

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2014, 01:56:56 pm »
Wydaje mi się, że to zależne jest od banku. Musisz próbować do skutku. Banków teraz jest sporo na rynku wiec w którymś może się uda. A najlepiej sobie własnie oblicz zdolność kredytową na kalkulatorze który znajdziesz w internecie. 

Aśka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 11, 2014, 03:38:56 pm »
Ja myślę , że jak masz brak zdolności w PKO to w innych bankach tez. Bo kiedyś tez próbowałam jak w jednym nie miałam zdolności to w trzech innych również . Ale możesz próbować zawsze .

Ruda0

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2014, 05:51:33 pm »
Jeśli w jednym banku nie masz zdolności kredytowej to chyba w innych tez nie ma szans , że dostaniesz pożyczkę. Dlatego, że to jest wszystko liczone na podobnej zasadzie. No ale dla pewności możesz spróbować.

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 13, 2014, 05:51:33 pm »

maciek3

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 18, 2014, 11:40:09 am »
Chyba jak nie masz zdolności kredytowej w PKO to w innych bankach również. Tak mi się wydaje  bo zdolność kredytowa jest chyba liczona w każdym banku na podobnej zasadzie. Ale dla pewności spróbuj w innym banku.

dirk

• Jr. Member
  • **
    • kredytowykalkulator.com
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 31, 2015, 11:35:03 am »
To nie jest do końca tak. Banki przecież przy obliczaniu zdolności kredytowej biorą pod uwagę różne przeliczniki dla swoich algorytmów. Dobrze to widać przy wyliczaniu zdolności kredytowej do kredytu hipotecznego.

Przykładowo przy dochodach w wysokości 5000 złotych netto, zdolność kredytowa w najlepszym banku wyniesie 570 000 złotych, natomiast najbardziej restrykcyjny bank wylicza przy takich dochodach zdolność w kwocie niespełna 350 000 złotych. Różnice w wyliczonej zdolności wynoszą więc aż około 40%. Dlaczego? A chociażby dlatego, że jeden bank może ustalać ryczałtowe koszty życia na osobę w innej wysokości niż drugi.

asiako

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 23, 2015, 11:43:55 am »
Chyba jak nie masz zdolności kredytowej w PKO to w innych bankach również. Tak mi się wydaje  bo zdolność kredytowa jest chyba liczona w każdym banku na podobnej zasadzie. Ale dla pewności spróbuj w innym banku.

niekoniecznie, biorą pod uwagę różne czynniki i wcale nie ma pewnosci co do kwoty - ja w bgż miałam 350 000, a w deutsche 540, skąd ta róznica - nie wiem.

mareck

• Jr. Member
  • **
    • http://www.kred.pl/2010021198/Kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 12, 2015, 06:30:19 am »
Wspomniana różnica w zdolności kredytowej bierze się z tego, że każdy bank ma inny algorytm swojego kalkulatora zdolności. Na przykład w swoich obliczeniach każdy bank uwzględnia nieco inną kwotę średnich wydatków miesięcznych przypadających na jednego członka rodziny. Poza tym jedne banki biorą pod uwagę mniejszą liczbę  wydatków a inne bardzo skrupulatnie odejmują od dochodów wszelkie wydatki (np. koszty paliwa, opłat za telefon, internet, telewizję, itp).

miedwied

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 08, 2015, 10:50:09 am »
A czy nie jest tak, że są pewne założenia z KNF-u (w postaci rekomendacji) i jest to pewne minimum które banki muszą wymagać od potencjalnych kredytobiorców.
Myślicie, że banki wprowadzają jeszcze wyższe progi zdolności kredytowej niż rekomenduje to KNF?
Posadzki przemysłowe do hal magazynowych i nie tylko.

tyski

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 09, 2015, 12:16:10 pm »
Oczywiście że tak. Są jeszcze banki które nie kierują się tylko i wyłącznie chęcią zysku, ale dobrem depozytariuszy. Nie narażają ich ryzyko związane z tzw toksycznymi kredytami, które fakt na papierze przynoszą duże zyski, ale w praktyce różnie z tym bywa.
Każdy bank ma swój indywidualny algorytm liczący wiarygodność klientów.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 22, 2016, 05:38:09 pm wysłana przez Starszy forumowicz »

UlaL76

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 09, 2016, 07:42:30 pm »
Generalnie wszystko zależy od tego ile gotówki potrzebujesz i ile zarabiasz pieniędzy. Niestety w bakach coraz trudniej jest uzyskać kredyt. Dlatego lepiej udać się do jakieś firmy pośredniczącej. Moja ostatnia deską ratunku podczas barania kredytu była platforma finansowa.pl w sieci. Kilka ofert baków w jednym miejscu. Wszystko załatwiałam ode ręki z uśmiechem na twarzy.

Danka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 22, 2016, 05:37:24 pm »
Ja polecam Wam skorzystanie z tej strony: http://kalkulatorzdolnoscikredytowej.com/
Trafiłam na nią przez polecenia od innych osób na różych portalach kiedy sama szukałam pomocy w kwestii zdolności kredytowej.
To co sobie tam cenię to dostępne opinie i porady różnych osób, które również były w podobnej sytuacja jak ja.

kontobankowe

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 11, 2017, 08:55:09 pm »
Do kalkulacji zdolności kredytowej polecam ten kalkulator rekinfinansow.pl/kalkulator-zdolnosc-kredytowa/ bo liczy tak jak bank, w który najłatwiej dostać kredyt gotówkowy.

Co do hipotecznego to trzeba już raczej szukać pomocy u doradcy kredytowego. Widziałem, ze bloger rekin finansów pomaga za darmo z tymi rzeczami.

RobertG85

• Jr. Member
  • **
    • http://www.powiekszaniepiersi24.pl
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 18, 2017, 11:50:21 am »
Witam,

Mam pytanie - na jakiej podstawie ustalana jest zdolność kredytowa dla kredytu pod budowę domu?

Pozdrawiam

* Polecane pożyczki

* Polecane