collapse

Autor Wątek: Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki  (Przeczytany 289 razy)

Andrzej441

  • Jr. Member
  • **
  • Wiadomości: 18
    • Zobacz profil
    • Albert Kredyty
Nowe oblicze Inwestycji w Pożyczki
« dnia: Czerwiec 26, 2021, 05:53:37 pm »
Coraz większą popularnością na Świecie cieszą się inwestycje w pożyczki.  Powstaje wiele nowych platform oferujących takie inwestycje. (P2P) czyli crowd-investing.
Ogólnie polega to na finansowaniu pożyczek udzielanych przez wyspecjalizowane podmioty pożyczkobiorcą. Pożyczkobiorcy są dokładnie sprawdzani zgodnie z rygorami obowiązującymi w danych państwach. Inwestycje takie są obecnie bezpieczne, gdyż brak spłaty danej pożyczki przez końcowego kredytobiorcę jest refinansowany przez podmioty udzielające tych pożyczek, lub w zależnośCci od państwa przez zebrane w tym celu fundusze gwarancyjne. Dochód z takich inwestycji jest wyższy od lokat bankowych. Gdyż bank nie pośredniczy między przyjmowanymi lokatami a udzielanymi kredytami, w dodatku pożyczki pozabankowe są droższe od kredytów bankowych. Najczęściej możemy na takich inwestycjach zarobić około 12 -16 % w stosunku rocznym nie ponosząc ryzyka. Jeżeli natomiast zdecydujemy się podjąć ryzyko inwestycyjne nasz zysk może osiągnąć pułap rzędu 40 do 70% rocznie od zainwestowanego kapitału.
W  Polsce  takiego typu  inwestowanie dopiero raczkuje. Jednak możemy  skorzystać z  zagranicznych dobrze już prosperujących platform. Ogólnie te dostępne są opisane na stronie: https://albertkredyty.pl/wordpress/inwestycje-w-pozyczki/platformy-inwestycyjne

 

* Polecane pożyczki

* Polecane