collapse

Autor Wątek: Pożyczka od osoby prywatnej -ile wynosi podatek?  (Przeczytany 6190 razy)

Buniek

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
Pożyczka od osoby prywatnej -ile wynosi podatek?
« dnia: Sierpień 25, 2015, 06:10:52 pm »
Jak tojest dokładnie z podatkiem jesli bierzemy pożyczke od osoby prywatnej ? Ile taki podatek wynosi ?
Znajomy mi polecił taką własnie pożyczke od osoby prywatnej . Mowił , że sie lepiej opłacają czy to prawda ?

Hanna

• Jr. Member
  • **
Odp: Pożyczka od osoby prywatnej -ile wynosi podatek?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 04, 2015, 02:16:41 pm »
Właśnie też słyszałam , że taka pożyczka od osoby prywatnej jest bardziej opłacalna . Ale czy faktycznie tak
 jest to pewna nie jestem bo nie korzystałam z takiej pożyczki nigdy . Więc chciała bym się dowiedzieć coś
 więcej od osób które miały okazje korzystać z tego typu pożyczki . Proszę o jakieś informacje .

Money4You

• Jr. Member
  • **
  • Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości.
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 10, 2016, 10:30:43 pm »
Jeśli bierzesz pożyczkę od osoby fizycznej (prywatnej), nie będącej przedsiębiorcą w rozumieniu Ustawy i Ty również jesteś osobą fizyczną, wówczas po stronie pożyczkobiorcy leży obowiązek dokonania opłaty stosownego podatku. Jest to podatek od czynności cywilno-prawnych, tzw. PCC i wynosi on zawsze 2% od kwoty uzyskanej pożyczki. Jeśli pożyczysz 1.000 złotych, wówczas musisz wypełnić deklarację PCC i zapłacić w US kwotę 20 złotych.
Inaczej sytuacja wygląda, jeśli pożyczkę bierzesz jako osoba fizyczna od przedsiębiorcy zajmującego się profesjonalnie udzielaniem pożyczek (nie ważne czy chwilówek, czy np. pod zastaw nieruchomości). W takim przypadku podatek PCC nie jest wymagany. Przedsiębiorca obowiązkowo jest VAT-owcem. Nawet wówczas, gdy jest zwolniony z płacenia podatku VAT.
Money4You
Pożyczki prywatne pod zastaw nieruchomości
Upadłość konsumencka
Optymalizacja podatkowa - spółki Ltd. w UK
E-mail: af.finanse@wp.pl

WiktoriaGrudzińska

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 04, 2016, 01:53:44 pm »
Dlatego trzeba sobie przeliczyć czy to się opłaca. Przy mniejszych pożyczkach pewnie tak. Jeśli spisujesz umowę z osobą prywatną to musisz też dokładnie ją przeczytać ponieważ czasami jest w niej zawarta informacja nt. procentu, odsetek, kar w razie niespłacenia... Pytanie czy to jest pożyczka od znajomego/rodziny czy z portali pożyczkowych od osób prywatnych.

wiki

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2017, 08:17:32 am »
Myślę, że warto skorzystać z portalu www.pakto.pl. Jak dla mnie świetna strona poświęcona tematyce biznesowej, prawie pracy, podatkom. Nie musisz nawet przeszukiwać całej strony w poszukiwaniu właściwego artykułu tylko skorzystać z wyszukiwarki, która znajduje się na stronie głównej. Poza tym ludzie często zadają pytania za pośrednictwem zakładki kontakt i w ciągu 7 dni jest odpowiedź, sama też korzystałam nie jeden raz.
Szybko i profesjonalnie.

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #4 dnia: Marzec 22, 2017, 08:17:32 am »

Mati

• Jr. Member
  • **
    • https://alepozyczka.com/pozyczki-w-miastach/
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2018, 09:58:20 am »
Podatek PCC wynisi 2%, ale trzeba przekroczył limit, żeby trzeba było go zapłacić. Jeśli dobrze pamiętam, zwolnione z podatku są pożyczki do 5 tysięcy złotych w skali 3 lat.

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #5 dnia: Maj 01, 2018, 09:58:20 am »

adamkrok

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2018, 05:30:20 pm »
Podatek to chyba płaci w takim wypadku pożyczkodawca? Na https://darmowachwilowka.pl/blog/category/newsy/ czytałem że jest nawet podatek od darmowej chwilówki.

hempel

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 02, 2019, 07:00:07 am »
My niczego nie placimy. Płaci osoba od dochodu z pożyczki, która decyduje się nam pożyczyć pieniądze. Tak więc my nie ponosimy tutaj absolutnie żadnych kosztów.

Jeśli chcecie pożyczyć pieniądze od osoby prywatnej, polecam pożyczyć legalnie na portalu Future Capital

Dobre zabezpieczenia zarówno dla osoby pożyczającej jak i dla osoby, która decyduje się pożyczyć pieniądze
Dobre warunki pożyczkowe
jak również możliwość uzyskania pożyczki o wiele łatwiej niż w banku
http://www.kredyt-24.pl/kredyty-pozabankowe-takze-dla-klientow-biznesowych/
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2019, 10:02:59 am wysłana przez hempel »

* Polecane pożyczki

* Polecane