collapse

Autor Wątek: Kredyt hipoteczny a wkład własny  (Przeczytany 6236 razy)

turban

• Jr. Member
  • **
Kredyt hipoteczny a wkład własny
« dnia: Luty 19, 2014, 10:38:45 pm »
Wiem, że o kredyt hipoteczny można ubiegać się mając wkłada własny jak i bez wkładu własnego. Co daję nam wkład własny? Lepiej mieć wkład własny czy nie robi to jakiejś różnicy?

guziec

• Jr. Member
  • **
Odp: Kredyt hipoteczny a wkład własny
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 10:16:24 am »
Lepiej mieć wkład własny, ponieważ wtedy ma się lepsze warunki kredytu a poza tym możemy skorzystać z programu mdm który gwarantuję nam dofinansowanie tego naszego wkładu własnego.

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #1 dnia: Luty 20, 2014, 10:16:24 am »

Madzia8

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 02, 2014, 05:29:28 pm »
Biorąc kredyt hipoteczny musisz zdecydować się jaką cześć inwestycji pokryjesz sam, a jaką ma pokryć bank. Suma, jaką wykładasz Ty to Twój wkład własny. Banki często operują pojęciem LTV, z angielskiego "loan to value". Jest to wysokość kredytu podzielona przez wartość nieruchomości. Jeżeli kupujesz mieszkanie za 100.000 zł i sam wykładasz 30.000 zł, a bank finansuje pozostałe 70.000 zł, to Twój wkład własny to 30.000 zł, a LTV wynosi 70%.

Bodzio

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 09, 2014, 08:00:12 pm »
Moje zdanie jest takie, że lepiej wziąć kredyt z wkładem własnym. Wkład własny to część środków finansowych niezbędnych w celu sfinansowania zakupu lub budowy nieruchomości, które razem z kredytem powinny umożliwić sfinansowanie całości inwestycji. Wysokość wymaganego wkładu własnego zależy od danego banku. W zależności od banku wkładem własnym mogą być: działka budowlana, na której ma być prowadzona inwestycja; zaliczki wpłacone na poczet ceny nabycia nieruchomości lub wykonania robót budowlanych czy oszczędności zgromadzone na lokatach bankowych.

Kred.pl

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:26:26 am »
Ale przecież od stycznia 2014 roku nie ma już kredytów hipotecznych bez wkładu własnego. Trzeba mieć przynajmniej 5% środków własnych. No chyba, że jako wkład własny traktujemy dopłatę uzyskiwaną w ramach programu Mieszkanie dla młodych

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 12, 2014, 06:26:26 am »

neddla

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 07, 2015, 07:28:42 pm »
Mój wkład własny będzie skromny. Odrobinę większy niż wymagany. Niestety nie udało mi się zaoszczędzić więcej pieniędzy. Mam pełną świadomość tego, iż za gotówkę muszę wykończyć i urządzić mieszkanie.

TRUman

• Jr. Member
  • **
    • TRU Story
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2015, 05:24:35 pm »
Pod kątem płynności lepiej mieć kredyt na 90% wartości mieszkania i kilka tysięcy na rachunku na czarną godzinę, niż kredyt na 85% (czyli ratę często minimalnie mniejszą) i zero środków na wypadek utraty pracy, nagłej potrzeby itd
Niezależny Planer Inwestycji i Kredytów

http://trustory.co/

muminek Edyp

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 10, 2015, 04:33:23 pm »
Poczytaj o tym na stronie o kredytach hipotecznych: http://kredythipotecznykalkulator.net/
Masz tam sporo ciekawych artykułów, które pomagają wziąć kredyt hipoteczny - sprawdź i daj znać czy link do tej strony pokazał się pomocny.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 28, 2015, 02:17:59 pm wysłana przez Starszy forumowicz »

Sebaa

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 23, 2015, 07:01:59 pm »
Nie wiem własnie też jak to dokładnie z tym jest ale slyszalem , że podobno lepiej miec wklad wlasny.
Dzięki temu , że mamy wlsanie wklad wlasny to mozna dostac lepszą oferte . Wiec napewno to sie oplaca.
Jesli ktos sie orientuje w tych tematach to prosze o kontakt bo mam kilka pytan dotyczących wlasnie Kredut hipotecznego a wkład własny.

Wibo

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 11, 2015, 01:27:22 pm »
Lepiej mieć wkład własny, ponieważ wtedy ma się lepsze warunki kredytu a poza tym możemy skorzystać z programu mdm który gwarantuję nam dofinansowanie tego naszego wkładu własnego.
A jaki musze mieć ten wkład własny aby skorzystać z mdm? I żeby mi dofinansowali moj wkład własny.
Bo tak sie zastanawiam czy to jest opłacalne skorzystanie z tego programu czy może lepiej wziąć zwykły kredyt
hipoteczny i nie korzystac z mdm. Bo kiedys czytałem , że podobno ten program wcale nie jest taki opłacalny. I lepiej wziąć normalny kredyt hipoteczny.

monetka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 07, 2019, 10:35:32 am »
Niestety, ale żeby dostać kredyt hipoteczny, banki bardzo mocno patrzą na wkład własny i jego wysokość. Tu najczęściej pojawia się też problem, gdy tego wkładu nie ma... poczytajcie o tym więcej: http://gotowka-kredyt.pl/kredyt-hipoteczny-bez-wkladu-wlasnego-czy-mozliwy/. Być może taki i wiele innych artykułów pomoże w lepszym rozplanowaniu kredytu i przygotowaniu się do samego zobowiązania.

* Polecane pożyczki

* Polecane