collapse

Autor Wątek: MDM dla naiwnych  (Przeczytany 14201 razy)

znawca

• Jr. Member
  • **
MDM dla naiwnych
« dnia: Styczeń 28, 2014, 03:14:23 pm »
Witam, przekonałem się o tym sam na własnym przykładzie, nie otrzymałem kredytu w ramach MDM bo nie miałem zdolności kredytowej, otrzymałem tańszy kredyt na tą samą kwotę w innym banku nie korzystając z MDM. Dla mnie MDM to niezły przekręt...

informator

• Jr. Member
  • **
Odp: MDM dla naiwnych
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2014, 12:03:57 pm »
Coś w tym jest, czytałem na innej stronie wypowiedzi innych użytkowników, którzy wypowiadali się, że ten kredyt w mdm jest droższy niż normalny kredyt hipoteczny, dlatego przeciwnicy tego programu śmieją się, że jest to program dla bogaczy i mają poniekąd rację.

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #1 dnia: Luty 07, 2014, 12:03:57 pm »

Wibo

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 10, 2015, 01:17:33 pm »
Moj znajomy dostał to dofinansowanie bez problemu. Tylko musiał spełniać wszystkie warunki .
Sam też jestem zainteresowany tym tematem bo chciałbym sie tez starac o ten kredyt. Wydaje mi sie , że to jest lepsze niż kredyt hipoteczny w banku. Ale dla pewnosci sprawdze to. I jesli sie okaże , że masz racje to zrezygnuje z tego programu. Dzieki za informacje.

Kryspin

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 03, 2015, 01:58:48 pm »
Najlepiej skorzystać z pomocy Doradcy Kredytowego

Adam Paczos doradzaPL

• Jr. Member
  • **
Odp: MDM (NIE TYLKO) dla naiwnych :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2015, 10:06:40 pm »
Jest kilka możliwości wytłumaczenia Twojej lub podobnych sytuacji:

a) Kredyty MDM są bardziej wnikliwie sprawdzane. Banki kontroluje nie tylko KNF, GiODO, ...., ale również m.i. BGK i inne dodatkowe podmioty nadzorujące.

Jeżeli podczas kontroli znaleźliby błąd/ nieprawidłowość, wówczas wina najczęściej leży po stronie banku. Klient/ Kredytobiorca już uzyskał wsparcie w ramach kredytu MDM.

Wielokrotnie spotykałem się z sytuacją w której w tym samym banku:
- przy kredycie standardowym, odstępstwo przechodziło (przy odwołaniu od decyzji / przy komitecie kredytowym),
- przy kredycie preferencyjnym, szybciej uzyskiwałem decyzję odmowną i wszelkie wyjaśnienia Klienta nie były rozpatrywane.

b) MDM to dla wielu banków dodatkowy problem - dłuższy proces, więcej osób zaangażowanych, stąd wiele banków nie decyduje się na wprowadzenie kredytów preferencyjnych. Patrz: ING, mBank, BPH.

c) marża kredytów preferencyjnych (MDM) jest wyższa niż w kredytach standardowych hipotecznych
Patrz oferty: PKO BP (wyższa o ok. 0,1%), Deutsche Bank (wyższa o ok. 0,2%),
stąd zdolność kredytowa automatycznie jest gorzej liczona.

Może się zdarzyć, że w banku który dość rygorystycznie liczy zdolność kredytową: BGŻ, Deutsche Bank - otrzymasz decyzję odmowną (zarówno na MDM) jak również na standardowy kredyt hipoteczny.

Podsumowując
Kredyty preferencyjne są kredytami celowymi przeznaczonymi dla węższego grona odbiorców. Mają na celu zaspokojenie potrzeby mieszkaniowej w tym m.i. zakup, budowa, nieruchomości o określonych parametrach. Dopłata jest przyznawana przy spełnieniu określonych parametrów i nie wystąpienie jednej przesłanki dyskwalifikuje potencjalnego Klienta by ubiegał się o kredyt ze wsparciem Banku Gospodarstwa Krajowego. Programowi mieszkanie dla młodych można wiele zarzucić: niskie limity maksymalnej ceny za m2, brak możliwości uzyskania środków na remont/ wykończenie. Nie skreślałbym do końca programu, gdyż wiele osób dzięki wsparciu finansowemu ma szanse zakupić pierwsze własne wymarzone mieszkanie.

Pozdrawiam
Adam Paczos

Odp: MDM (NIE TYLKO) dla naiwnych :)
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 03, 2015, 10:06:40 pm »

kurkamonika

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 03, 2015, 11:39:36 am »
Według mnie MDM to bardzo fajna sprawa. Moja znajoma dostała bez problemu takie dofinansowanie. Ja też będę się niedługo starać o nie, więc dam wtedy znać jak poszło!

marekpatus

• Newbie
  • *
    • ranking kredytów hipotecznych
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2015, 04:01:58 pm »
Ja o MDM słyszałem różne rzeczy. Ponoć jednak ma wejść kilka poprawek, dzięki którym samotni rodzice będą mogli ubiegać się o większy metraż. Jednak fakt, że mieszkania mogą być kupowane jedynie z rynku pierwotnego jest uważane za wyzysk młodych ludzi i promowanie, często bezwzględnych deweloperów. ;)

Starszy Doradca

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych
    • Sprawdzony Doradca Kredytowy
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 15, 2015, 08:50:25 pm »
marekpatus od 1 września 2015 roku w ramach programu MDM można również kupować mieszkania na rynku wtórnym :)
proponuje odświeżyć trochę wiedzę w tym temacie.

Poza tym, że można w ramach programu nabyć mieszkanie z rynku wtórnego to dodatkowo wzrosły limity dopłat.

Jeżeli kogoś z Was interesuje ile dopłaty mógłby dostać kupując mieszkanie u siebie w miejscowości to zapraszam do kontaktu na PRV - udzielę wszelkich niezbędnych informacji.

Ja o MDM słyszałem różne rzeczy. Ponoć jednak ma wejść kilka poprawek, dzięki którym samotni rodzice będą mogli ubiegać się o większy metraż. Jednak fakt, że mieszkania mogą być kupowane jedynie z rynku pierwotnego jest uważane za wyzysk młodych ludzi i promowanie, często bezwzględnych deweloperów. ;)

sarna

• Newbie
  • *
    • http://www.plansys.pl
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 19, 2017, 12:54:01 pm »
Właśnie szukałem szczerej opinii na temat MDM... znajomy dostał, więc chciałem składać wniosek teraz chyba poszukam innych źródeł

fryderyk

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 09, 2017, 01:07:10 pm »
Powiem tak wszystko ma swoje plusy i minusu. MDM są dobrym rozwiązaniem na przykład dla tych, którzy nie posiadają wkładu własnego, lub ich wkład własny jest dość mały. A dofinansowanie MDM wskakuję  na wkład własny. Tak zrobili moi znajomi, wykorzystali pieniądze z MdM ów jako wkład własny. Nie ma idealnego programu, który by pomógł i dlatego zawsze wszystko trzeba dokładnie przemyśleć i wziąć plusy i minusy wszystkich dostępnych rozwiązań.

martawarta23

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 12, 2017, 03:58:02 pm »
Faktycznie ja również nie polecam MDM wtedy jest dużo drożej nic tradycyjnie
Girlanda z balonów balonyzhelem.biz

endra14

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 23, 2018, 03:30:08 pm »
A ja z kolei czekam, aż na dobre ruszy program "Mieszkanie Plus". Miał ruszyć z kopyta, a na razie to rusza, jak wóz załadowany węglem. Padło tu wiele krytycznych opinii o programie MdM. Cóż, no ja właśnie zbieram pieniążki na swoją przyszłą kawalerkę. Oczywiście, nie obędzie się bez kredytu, jednak chcę chociaż zgromadzić kasę na wkład własny.

Franko

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 24, 2018, 10:16:17 am »
Program Mieszkanie plus kompletnie się nie opłaca pod względem finansowym, przynajmniej z tego co patrzyłem. Już taniej wychodzi wzięcie kredytu. A jeśli chodzi o MdM to cóż warto także sprawdzić jakie ma się możliwości bez tego programu. Co prawda pomaga on wziąć kredyt osobom, które nie mają całe wkładu własnego. A z tym rokiem jeszcze on wzrósł. Nie uważam tego programu za klapę. Wręcz przeciwnie był on bardzo dobrym rozwiązaniem.

naosequ

• Newbie
  • *
  • Happy day!
    • Wazektomia - najważniejsza informacje o przebiegu zabiegu
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:49:45 pm »
A słyszeliście, że niektórzy niby dostali dotacje z MDM a jednak okazało się, że im cofnęli, no i zostali z kredytem i w czarnej du***? MASAKRA!

« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 24, 2018, 02:49:45 pm »

Dagmara_aa

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 02, 2018, 05:27:10 pm »
To chyba zależy od sytuacji. Znam ludzi, którzy załapali się na MDM, ale znam też takich, którym nie udało się. Nie wiem czy to kwestia farta czy co, bo ich sytuacje są bardzo podobne
Nieważna jest obiektywna ocena bólu, lecz subiektywne cierpienie, jakiego doznajemy.
Jacek Piekara

* Polecane pożyczki

* Polecane