collapse

Autor Wątek: Przyczyna odmowy kredytu hipotecznego  (Przeczytany 6735 razy)

gorgi

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
Przyczyna odmowy kredytu hipotecznego
« dnia: Sierpień 04, 2015, 12:21:05 pm »
Jaka może być najczęstsza przyczyna odmowy kredytu hipotecznego? W ostatnim czasie starałem sie o kredyt hipoteczny
w jednym z bankow. Ale niestety spotkałęm sie z odmową -nie wiem dlaczego . Wydawało mi sie , że spelniam wszystkie warunki aby dostac kredyt. Czy ktos z was mial podobną sytuacje?

Adam Paczos doradzaPL

• Jr. Member
  • **
Odp: Przyczyna odmowy kredytu hipotecznego
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2015, 08:10:59 pm »
Najczęstsze przyczyny odmowy kredytu:
a) zdolność kredytowa - dochód Klienta nie ma charakteru stabilnego,
b) scoring, czyli zbyt duże ryzyko po stronie banku, że kredyt będzie spłacany terminowo. Klient nie podoba się w banku / coś kombinuje,
c) nieruchomość nie jest na tyle atrakcyjna do zabezpieczenia, nieruchomość ma charakter trudnozbywalny lub jest nietypowa (dom z basenem pod Śnieżką), lub jest na tyle w złym stanie, że nawet po dokonaniu remontu/ modernizacji bank nie uda się sprzedać.
d) Klient zataił pewne fakty:
e) próba wyłudzenia kredytu - patrz komórka antyfraudowa,
f) Klient nie terminowo spłaca kredyty,
g) Klient miał opóźnienia w ZUS, US (to głównie dotyczy działalności gospodarczej),
f) komornik, egzekucja,
g) transakcja rodzinna (mama sprzedaje synowi swój dom), nie wszystkie banki akceptują takie transakcje,
h) Klient jest wpisany do rejestrów bankówych: KRD, inne, lub posiada negatywną historię BIK, BIG,...
i) blokada konta - Klient nie zapłacił mandatu,
j) inne... :)

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 04, 2015, 08:10:59 pm »

Diana

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2015, 08:49:37 pm »
Przyczyn odmowy kredytu hipotecznego może być wiele.. Tak jak już podała osoba wyżej . Ale głownie to jest
 własnie nie spełnianie jakiegoś wymogu stawianego przez dany bank . Też się spotkałam z odmową początkowo
 jak starałam się o kredyt hipoteczny . Ale na szczęście po wszelkich  staraniach udało mi się spełnić warunki
banku i uzyskać kredyt.

Pepe

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 26, 2015, 01:24:40 pm »
Przyczyn odmowy kredytu hipotecznego może być wiele.. Tak jak już podała osoba wyżej . Ale głownie to jest
 własnie nie spełnianie jakiegoś wymogu stawianego przez dany bank . Też się spotkałam z odmową początkowo
 jak starałam się o kredyt hipoteczny . Ale na szczęście po wszelkich  staraniach udało mi się spełnić warunki
banku i uzyskać kredyt.
Tak zgadza się przyczyny odmowy mogą być bardzo rożne . Wiem to po sobie bo także kilka razy dostałam odmowę .
 U mnie to głownie był brak jakiś zaświadczeń , dokumentów. Więc aby dostać taki kredyt to niestety trzeba się
 postarać aby wszystko było według wymogów banku  . I nie ma co też rezygnować jeśli raz spotkamy się z odmową.

Paweł30

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2015, 12:30:11 am »
Na stronie pozyczkibezbarier . pl można znaleźć dobre oferty i niewiele wymagają. Nawet jeśli się ma już jakieś zobowiązania to nie powinno być problemu.

« Odpowiedź #4 dnia: Październik 28, 2015, 12:30:11 am »

Debose

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:32:11 pm »
Przyczyny mogą być naprawdę rożne . Najczęściej  to  nie spełnianie jakiegoś kryteria które stawia bank  aby  uzyskać taki  kredyt hipoteczny . Dlatego  moim zdaniem  jest  tak  ważne sprawdzenie nawet kilka razy  tych  wszystkich  warunków jakie trzeba spełniać żeby dostać  kredyt hipoteczny. Bo wiem  z doświadczenia przy  innych  kredytach  , że jak dokładnie nie sprawdziłem wszystkiego  to później były problemy :)

Melon5

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 14, 2017, 08:47:42 am »
Niestety, banki wciąż są mało liberalne, jeśli chodzi o kredyty. Wymagania wobec potencjalnych kredytobiorców są wyśrubowane, a dziś wiele osób ma umowy krótkoterminowe albo cywilnoprawne. Ja po raz pierwszy starałam się z mężem o kredyt mieszkaniowy dwa lata temu. Obydwoje pracujemy w branży, gdzie normą są umowy o dzieło albo zlecenie. Musieliśmy nachodzić się po sześciu albo siedmiu bankach, zanim jeden z nich pozytywne rozpatrzył nasz wniosek o kredyt.

Frazer

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 19, 2017, 11:29:30 am »
Powodów odmowy kredytu może być naprawdę sporo. A tak swoją drogą sprawdzałeś swoją zdolność kredytową? Według mnie to pierwsza rzecz jaką powinno się zrobić. Na stronie https://direct.money.pl/kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej/ można wszystko policzyć dzięki prostemu kalkulatorowi.

monetka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 10, 2017, 12:29:05 pm »
Przyczyny mogą być naprawdę różne, warto jest je znać jeżeli chce się jakoś przepchnąć i zdobyć ten kredyt

Kamil37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 20, 2017, 10:15:14 am »
Mój znajomy miał dosyć nietypową przyczynę odmowy uzyskania kredytu. Był na działalności i większość swojej wypłaty zarabiał w dolarach amerykańskich i powodem odmowy przyznania kredytu było to, że nie zarabiał w walucie w której chciał wziąć kredyt czyli w złotówkach.

aisag

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 01, 2018, 11:49:22 am »
Odmowy kredytów są bardzo zróżnicowane. Tak naprawdę najlepiej spotkać się z doradcą kredytowym, który zwróci uwagę na najważniejsze kwestie m.in. dodatkowe zobowiązania, rodzaj zatrudnienia oraz sposób wyliczania zdolności na konkretnym przykładzie, współudział innych członków rodziny itp. Polecam spojrzeć na blog dobrzezamieszkasz.pl, opisujemy proces kredytowania krok po kroku

MaciejL

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 11, 2018, 01:07:59 pm »
Kredyt Hipoteczny to firma świadcząca usługi związane z kredytami i ubezpieczeniami. Swoją ofertę kierujemy do osób prywatnych oraz sektora małych i średnich przedsiębiorstw, które poszukują wysokiej jakości usług oraz indywidualnych rozwiązań dopasowanych do ich potrzeb.

W naszej ofercie znajdziecie Państwo produkty kredytowe dostarczane przez wiodące instytucje finansowe. Oferujemy kredyty i pożyczki hipoteczne, kredyty mieszkaniowe, konsolidacyjne, gotówkowe, inwestycyjne, obrotowe etc.

Pomożemy przebrnąć Państwu przez wszystkie formalności oraz wynegocjować lepsze warunki kredytowania.

Poza ofertą kredytową posiadamy również szeroką gamę ubezpieczeń życiowych, komunikacyjnych, turystycznych oraz majątkowych.

Gwarantujemy bezpieczeństwo, poufność i dyskrecję.

Nasze usługi są bezpłatne.

Serdecznie zapraszamy do współpracy!

ILONA MAKUCH oraz AGATA KROTLA
telefon: 660-067-603

silavia

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2018, 12:50:14 pm »
u nas była taka sytuacja, ze staralismy sie o kredyt hipoteczny i okazało sie, ze mąż widnieje w biku. Pobraliśmy wyciąg (płatny zresztą) i okazalo sie, ze jest winny... 70 groszy! bo źle zapłacił rachunek za telefon. Takie kwiatki :P
Walczysz ze zmarszczkami? Sprawdź, jaki krem Ci pomoże http://www.alinarose.pl/2015/10/od-kiedy-krem-przeciwzmarszczkowy-i-co.html

loleczek

• Newbie
  • *
    • sprintcash.pl
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2019, 07:11:24 pm »
takich przyczyn może być wiele ale moze byc i jedna
newbielink:https://sprintcash.pl [nonactive]

« Odpowiedź #13 dnia: Luty 01, 2019, 07:11:24 pm »

Alex-Kowalski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2019, 01:27:59 pm »
u nas była taka sytuacja, ze staralismy sie o kredyt hipoteczny i okazało sie, ze mąż widnieje w biku. Pobraliśmy wyciąg (płatny zresztą) i okazalo sie, ze jest winny... 70 groszy! bo źle zapłacił rachunek za telefon. Takie kwiatki :P

No miałem dokładnie to samo, masakra zamiast przypomnieć albo coś to od razu wpisują do biku :/

* Polecane pożyczki

* Polecane