collapse

Autor Wątek: Ile sie czeka na kredyt hipoteczny  (Przeczytany 7489 razy)

Malina

• Jr. Member
  • **
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
Ile sie czeka na kredyt hipoteczny
« dnia: Sierpień 07, 2015, 01:42:03 pm »
Zastanawiam sie ile trzeba czekac na kredyt hipoteczny. Czy w każdym banku jest taki sam czas
 oczekiwania na kredyt?Od czego to zależy? W jakim banku najszybciej mozna uzyskac taki kredyt ?

dirk

• Jr. Member
  • **
    • kredytowykalkulator.com
Odp: Ile sie czeka na kredyt hipoteczny
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:02:26 pm »
Średni czas oczekiwania na kredyt hipoteczny to około 4 tygodni. Z tym, że mogą być duże odstępstwa od tej średniej. Przy bardzo skomplikowanym stanie prawnym nieruchomości na kredyt czekać trzeba nawet 3 miesiące. Czas oczekiwania na kredyt zależy też od jego wysokości - przy małych kwotach na kredyt czeka się z reguły krócej, bo np. Decyzję kredytową podejmuje oddział banku, a nie centrala.

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 08, 2015, 12:02:26 pm »

Diana

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 25, 2015, 08:28:03 pm »
Zastanawiam sie ile trzeba czekac na kredyt hipoteczny. Czy w każdym banku jest taki sam czas
 oczekiwania na kredyt?Od czego to zależy? W jakim banku najszybciej mozna uzyskac taki kredyt ?
Nie wiem czy  w każdym banku jest taki sam czas oczekiwania na kredyt hipoteczny ale ja czekałam  trzy
 tygodnie w tym banku co mam kredyt. Wydaje mi się , że to nie jest długo bo jak rozmawiałam ze
znajomymi to tez czekali tak do trzech , czterech tygodni na rozpatrzenie wniosku . Myślę , że jak masz
 konkretny bank w jakim chcesz wziąć taki kredyt to możesz zapytać ile trzeba czekać na rozpatrzenie wniosku .

Paweł30

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 28, 2015, 12:39:30 am »
Można też wziąć kredyt poza bankiem. Wydaje mi się, że czas oczekiwania mógłby być krótszy. Mam tu na myśli pozyczkibezbarier . pl.

Debose

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:16:57 pm »
Czytałem kiedyś , że własnie około 4 tygodnie .
Ale nie brałem nigdy  kredytu  hipotecznego  wiec nie wiem  jak to  wygląda .
Interesuje mnie jeszcze  czy  w każdym banku  czeka się tyle samo na kredyt??? Czy  może są banki  które
szybciej  udzielają kredytów hipotecznych  .. Może wiecie ? Czekam na jakieś informacje  na ten  temat  :)

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2016, 01:16:57 pm »

mrobert15

• Jr. Member
  • **
  • Interesuję się finansami, bankami, gospodarką
    • Kredyty Lokaty Konta
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 27, 2016, 08:35:30 pm »
Wiele zależy od tego jak skomplikowana jest sytuacja. Najprostsza to kredytobiorcy z umową o pracę od paru lat i zakup mieszkania na rynku wtórnym w dużym mieście. Dokumentów jest niewiele i analityk kredytowy wyda wtedy szybciej decyzję. Taki kredyt można załatwić w kilka dni po zgromadzeniu kompletu dokumentów i wycenie/inspekcji nieruchomości, która ma być kredytowana.

Sytuacja komplikuje się (a więc wydłuża się czas na wydanie decyzji kredytowej) gdy klient np. prowadzi działalność gospodarczą, buduje dom, ma dużo zobowiązań kredytowych, wnioskuje o bardzo dużą kwotę kredytu, nie złożył wszystkich dokumentów albo analityk kredytowy  poprosi o dodatkowe wyjaśnienia/dokumenty w związku z wynikami analizy tego co już zobaczył, itd. Wtedy sprawę kredytu trzeba załatwiać dłużej - do kilku tygodni (ale większość tego czasu to często oczekiwanie na jakieś dokumenty z innych instytucji, np. ZUS, US, urząd gminy, inny bank, itp. ...).

Na koniec - w różnych bankach będzie to wyglądać różnie ...

adammik90

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 28, 2016, 09:28:08 am »
Co to znaczy "skomplikowana sytuacja"? Czy masz na myśli nie posiadanie "zdolności" kredytowej i tzw. kombinowanie doradcy, by ów kredyt uzyskać?

Jestem ciekawy z czego wynika taka rozbieżnośc czasowa jeśli chodzi o kredyt. W końcu analitycy pracują każdego dnia, więc przeanalizowanie sytuacji kredytobiorcy nie powinno trwać dłużej jak kilka dni, prawda?
A po godzinach, zapraszam na swoją witrynę o budowanie masy mięśniowej. - Mutant mass opinie

mareck

• Jr. Member
  • **
    • http://www.kred.pl/2010021198/Kalkulatory/kalkulator-zdolnosci-kredytowej.html
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 29, 2016, 05:45:15 am »
Wydaje mi się, że mrobert15 wystarczająco wyjaśnił kwestię owej skomplikowanej sytuacji. Dodam od siebie, że poszczególne dokumenty, które składa klient banku, mogą być proste i nie budzące wątpliwości (wtedy czekać się będzie krócej) albo długie i z prawnego punktu widzenia skomplikowane (wtedy czas oczekiwania na kredyt się wydłuży). Przykładowo umowa przedwstępna - bywają takie, które mają 1 - 2 strony, i w takim wypadku analitykowi ocena takiego dokumentu zajmie kilka minut. Ale spotkałem się także z umowami przedwstępnymi, które liczą po 100 stron (tak tak, to nie pomyłka) - na analizę takiego dokumentu w banku potrzeba dobrych kilka-kilkanaście dni. Ale są też i banki, które widząc taki dokument od razu wydają decyzję negatywną.

Laia

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 20, 2016, 10:14:43 pm »
Wszystko chyba zależy  od  tego  czy  wszystkie nasze dokumenty  jakie złożymy  będą kompletne i  w jakim  czasie rozpatrzy  bank  nasz wniosek . OD banku  tez na pewno  jest to  zależne  . Bo  w jednym banku  czeka się krócej  a w innym  dłużej  . Czytałam  własnie kiedyś  na forum  i ludzie rożnie pisali  około  trzy  czasem  cztery  tygodnie  . Jedno  jest  pewne  nie da się tego  określić  dokładnie co  do  dnia  bo  różnie to  wygląda  . Trzeba się po prostu  uzbroić  w cierpliwość  :)

RioRio77

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 03, 2017, 08:43:39 am »
To zależy od tego jak skomplikowana jest sprawa. Gdy wszystko jest proste - czyli nie budzisz wątpliwości banku i kwota nie jest za wysoka to 3 tygodnie to standard. Ale jak masz działalność, trzeba dodatkowe papiery załatwiać, bank głowi się czy dać Ci czy nie - to może być i z 1,5 miesiąca. Brałem sam kredyt co prawda 15 lat temu, więc może realia trochęinne, al czekałem wtedy miesiąc - odmówili, potem robiłem drugie podejście bo wiedziałem dokładnie co poprawić - i wtedy to jakoś szybko poszło - nawet chyba ze 2 tygodnie. Brałem kredyt wtedy w mbanku
Mieszkam na Bemowie - witam sąsiadów
Bemowo Park - mieszkania na Bemowie

monetka

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 10, 2017, 12:30:27 pm »
To chyba zależeć będzie od banku, on przede wszystkim musi zweryfikować nasze dane i wszystko inne.

Katja

• Newbie
  • *
    • https://www.odszkodowaniazoc.pl
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 16, 2017, 02:46:01 pm »
My czekaliśmy na taki kredyt 4,5 tygodnia. Bank musi wszystko sprawdzić więc tyle to trwa.

Kamil37

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 20, 2017, 10:11:31 am »
Ja czekałem w PKO 3,5 tygodnia.

* Polecane pożyczki

* Polecane