collapse

Autor Wątek: Brak podjęcia wniosku przez bank - utrata ważności  (Przeczytany 1752 razy)

sebastian_93

• Newbie
  • *
  • Forum o kredytach hipotecznych i pożyczkach pozabankowych
Brak podjęcia wniosku przez bank - utrata ważności
« dnia: Maj 06, 2017, 07:08:57 pm »
Witam,
Właśnie jestem w trakcie starania się o kredyt hipoteczny na mieszkanie z rynku pierwotnego w banku Pekao. Opiszę krótko tą żałosną sytuację, którą spowodował analityk. Dokładnie 8 marca otrzymałem POZYTYWNĄ wstępną decyzję scoringową (kilka dni od złożenia wniosku) - tego samego dnia przelałem pieniądze na wycenę(168zł) i od tamtego czasu czyli 2 miesiące bez dwóch dni czekam na decyzję końcową!
Orientacyjny czas oczekiwania to 14 dni... od 8 marca do 28 kwietnia czyli w ostatni dzień przed majówką analityk wydał decyzję POZYTYWNĄ WARUNKOWĄ związaną z głupim papierkiem - następnego dnia czyli w sobotę otrzymał ten dokument od dewelopera i teraz uwaga - do wczoraj dalej bez odzewu bo jak się okazało analityk poszedł sobie na tydzień urlopu. Wraca w poniedziałek 8 kwietnia czyli idealnie 2 miesiące po wydaniu wstępnej decyzji. Według mojego doradcy finansowego właśnie w poniedziałek mija ważność wstępnej decyzji tak więc prawdopodobnie przez analityka będę musiał starać się od nowa o kredyt. Dodam, że mieszkanie które kupuje znajduje się w blokach, które już były kredytowane i nie było żadnego problemu tak więc nie wiem dlaczego podjęcie mojego wniosku przez analityka trwało tyle czasu.
Jestem zażenowany bo analityk wydał warunek biorąc pod uwagę urlop na kilka godzin przed utratą ważności decyzji scoringowej. Jedyną opcją jest wydanie pozytywnej decyzji w poniedziałek i również w poniedziałek sporządzenie i podpisanie umowy kredytowej...

Moje pytanie jest takie - czy istnieje coś takiego jak ważność decyzji WSTĘPNEJ? Spotkałem się z takim terminem ale od  wydania końcowej decyzji do podpisania umowy bo przecież nie mam wpływu na tempo pracy analityka więc jak bank może stwierdzić "za długo zwlekasz, nie dostaniesz kredytu!" skoro to od analityka zależy czy wyda decyzję i jak szybko to zrobi?

beiki

• Newbie
  • *
    • http://www.detoks-watroby.pl/ostropest-a-detox-watroby
Odp: Brak podjęcia wniosku przez bank - utrata ważności
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2017, 12:15:22 pm »
Według mnie nie ma czegoś takiego jak ważność decyzji wstępnej :P To tylko dobra wola banku, czy udzieli czy kredytu, lub nie...

Forum o kredytach i pożyczkach pozabankowych bez bik

« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2017, 12:15:22 pm »

viva

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 24, 2018, 08:18:36 pm »
Zadzwoń do szefa wydziału i lepiej to obgadaj, bo nie ma czegoś takiego jak decyzja wstępna
be yourself

relots

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 12, 2018, 12:25:32 pm »
I jak się rozwiązała sytuacje? Jakie decyzje i akcje podjąłeś, by przeciągnąć sytuację na swoją korzyść?
Sukces to drabina, po której nie sposób wspiąć się z rękami w kieszeniach.

* Polecane pożyczki

* Polecane